Liga Heroes 3.

Forum Ligi Heroes 3.

Zaloguj   Zarejestruj FAQ    Szukaj
Teraz jest 15 gru 2017, o 03:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Wątek: Re: Nowy turniej Nowy System Nowy Regulamin??
PostNapisane: 26 sty 2016, o 21:56 

chodziło o lvl gildi magów 3 a 5... 50% to wystarczający bonus jak ty chcesz 70/80% to przy implozji 1k będzie się bilo 200-300dmg czarem 5 lvl... trochę śmiechu warte :) oprócz ciebie tylko parę osób chce zmiany z czarami( myślę że 1 ręka by starczyła do policzenia)
w hw rules też masz rebuild gildi magów jeśli zbudujesz 5 lvl to potem możesz przetasować czary danego lvl gildi magów za dana cenę odpowiadającemu jej lvl to dla mnie to lepsza opcja niz zmieniac czy podrasowywać czary... Nie ma na to chętnych. A co do kulki i płaszcza to w ogóle ban nie wchodzi w grę jak dla mnie. O to raczej chodzi żeby zdobyć przewagę i być pewnym wygranej. Hw rules ma opcję "war of mages" wojownik wbić może tylko 5 lvl potem expa nie dostaje na start sie losują tylko magowie więc to jest nastepna opcja na turniej i wtedy masz bana kulki i plaszcza

PostNapisane: 27 sty 2016, o 18:29 

Dawidu91 napisał(a):
chodziło o lvl gildi magów 3 a 5... 50% to wystarczający bonus jak ty chcesz 70/80% to przy implozji 1k będzie się bilo 200-300dmg czarem 5 lvl... trochę śmiechu warte :)
Tzn. czar będzie robił to co ma w opisie: chronił przed magią. Jak już wspominałem, przy obecnym 50% dopiero po TRZECIEJ implozji masz z tego czaru jakiś zysk.
Dawidu91 napisał(a):
oprócz ciebie tylko parę osób chce zmiany z czarami( myślę że 1 ręka by starczyła do policzenia)
Jak ze wszystkimi zmianami od zawsze? Nikt nie chce zmian, bo pozbawiają ich one strefy komfortu. Jest tak w każdej grze.
Dawidu91 napisał(a):
w hw rules też masz rebuild gildi magów jeśli zbudujesz 5 lvl to potem możesz przetasować czary danego lvl gildi magów za dana cenę odpowiadającemu jej lvl to dla mnie to lepsza opcja niz zmieniac czy podrasowywać czary...
I też uważam jest to znakomita opcja. Problem w tym, że NIE MA logicznego argumentu na zachowanie obecnych bezużytecznych czarów. Po co są czary, których nie użyjesz nawet w 1% gier? Co więcej, nawet po zmianie czarów nie będzie tak, że nagle wszyscy będą rzucać tarczę ognia zamiast mass haste. Nie, gra będzie zachowywać się podobnie, po prostu od czasu do czasu będzie można zastosować ciekawą zagrywkę z nietypowymi czarami.
Dawidu91 napisał(a):
Hw rules ma opcję "war of mages" wojownik wbić może tylko 5 lvl potem expa nie dostaje na start sie losują tylko magowie więc to jest nastepna opcja na turniej i wtedy masz bana kulki i plaszcza
Banowanie wojowników to jest tylko odwróceniem problemu. Chodzi mi o to, aby można było zagrać magiem na wojownika, bez ryzyka, że przeciwnik zdobędzie kulkę/płaszcz i zmasakruje nas w FB w 2 tury. Może całkowite usunięcie nie jest najlepszym pomysłem, ale uważam, że zasada deklaracji gry magiem jest rozsądna. Chciałbym zauważyć, że taka zasada nie sprawi, że nagle każdy będzie grał tylko magiem zamiast Craga, czy Gunnara. Na PC2 nie ma kulki ani płaszcza, a jakoś nikt nie lata z Solmyrem. Po prostu dodatkowa opcja.

W załączniku wstępna wersja pliku. Obniżyłem redukcję z ochrony do 65%, żebyś nie narzekał. Przy okazji ograniczyłem też wrota do 1x dziennie (dzięki temu nie da się złamać regulaminu).

Co do czarów związanych z wodą - jest z nimi mały problem, a dokładniej usunięcie ich z gry sprawia, że gra się crashuje jeśli uzyskasz do nich dostęp np. ze zwoju na fixie. Dlatego na razie zostawiłem je bez zmian.

Załączniki:
SpTraits.rar [7.89 KB]
Pobrane 120 razy

PostNapisane: 27 sty 2016, o 19:48 

Dawidu91 napisał(a):
w hw rules też masz rebuild gildii magów jeśli zbudujesz 5 lvl to potem możesz przetasować czary danego lvl gildi magów za dana cenę odpowiadającemu jej lvl to dla mnie to lepsza opcja niż zmieniac czy podrasowywać czary...

Dlaczego wprowadzenie większej palety możliwości jest wg. Ciebie gorsze, niż pozostawienie bezużytecznych czarów i jedynie omijanie tego problemu jakimś rebuildem gildii? Nie jest tak, że najpierw ludzie przerzucili się z totalnie schematycznych fixów na randomy,a obecnie nie grają już pc2m bo jest zbyt schematyczne i daje za mało możliwości wyboru, a grają temple, które dają graczowi więcej okazji do kminienia? Czy gracze nie powinni mieć jak najwięcej możliwości? Czy nie jest fajnie, gdy raz na jakiś czas zamiast najbardziej typowego zagrania, jakie istnieje w danej sytuacji, można wykminić jakieś zagranie mniej typowe a akurat w tej sytuacji skuteczne bardzo? Nikt nie mówi, że obecny polski regulamin jest lepszy od rosyjskiego. Oczywiście, że lepiej przejść na ruski reg niż pozostawać przy naszym przestarzałym (pomijam moje kochane pc2m). Ale to nie znaczy, że nie jest JESZCZE fajniej zrobić krok jeszcze w inną stronę. No i niektórzy patrzą na tą kwestie z czarami jako na nie wiem, gmeranie w balansie. A to nie do końca tak, bo jak wspomniał Malekith to nie będzie tak, że teraz zamiast mass slowa (przykład) mass bloodlust stanie się najlepszym czarem i każdy będzie grał pod mass ogień, co sprawi, że jakiś zamek stanie się lepszy lub gorszy niż inne. Tu raczej idzie o to, że czary, których dotychczas nie rzuca się wcale lub prawie wcale będą rzucane CZASEM. Nie zamiast mass slowa w każdej bitwie. Swoją drogą - ja na pewno bardzo chętnie zagram na tym pliku, jak skonczy się sesja, z każdym chętnym. I "hejterom" też polecam sprawdzić, pograć, potestować, bo a nóż się spodoba :)

P.S. Malekithu, czy mógłbyś umieścić DOKŁADNE zmiany, jakie są w tym pliku? Bo jak wcześniej podawałeś propozycje zmian, to wyglądały jak przybliżone, a czasem wręcz zdarzały się widełki.

PostNapisane: 28 sty 2016, o 13:11 

-hipnoza (max HP 10x)
-pole minowe (obrażenia 5x)
-kula ognia (obrażenia 2.5x)
-krąg zimna (obrażenia 2.5x)
-inferno (obrażenia 4x)
-pogromca (atak do 30 na ekspercie)
-ochrony przed żywiołami 65% redukcji
-precyzja (atak do 10)
-radość/smutek (na ekspert powinny zawsze dawać max morale, poziomy zmniejszone o 1)
-fortuna/pech (jw., ale poziomy takie jak były)
-żądza krwi (atak do 10)
-trzęsienie (więcej zniszczeń murów)
-osłabienie (atak do 10)
-promień osłabienia (redukcja obrony do 20)
-kontratak (poziom do 3, zmniejszenie kosztu i więcej kontrataków - 8)
-tarcza ognia (odbicie obrażeń z do 150%)
-ściana ognia (obrażenia 3x; Luna stanie się bardzo dobrą bohaterką nawet jako main)
-wrota max 1x dziennie niezależnie od poziomu magii powietrza
-deszcz meteorytów (+20% obrażeń (żeby był mocniejszy niż kula/krąg))
-fala śmierci (obrażenia 3x)
-zniszczenie nieumarłych (obrażenia 2.5x)
-magiczne zwierciadło (75% szans na odbicie)
-błyskawica tytana (skaluje się z mocą po 50 na punkt i po 100 na poziom magii powietrza)

Są to wartości dla skalowania z mocą oraz efekty na ekspercie.

PostNapisane: 30 sty 2016, o 09:38 

Znalazłem chwile żeby sprawdzić twój "balance" a więc Luna z 6 mocy robi maxi consa :D 560 dmg z ściany.... a z 8 zrobiłem guarda w 5 dniu... grałem na szybkiego... dziękuję za taki balance :P nie chce mi się ciągle powtarzać że zmiany czarów/wartości są dla mnie bezsensu... i tak nie widzę jakoś żeby ktoś je używał to po co wprowadzać je? My gramy dużo i się nie znamy :D ty nie grasz wcale i wiesz wszystko lepiej :) dla mnie temat zamknięty większość po prostu tego nie chcę/nie podoba im się to a ty na siłę chcesz nam to wcisnąć jak kasjerka jakąś promocje :lol: a tu parę scr
ps. "ściana ognia (obrażenia 3x; Luna stanie się bardzo dobrą bohaterką nawet jako main)" lunę już nie raz widziałem jako main ;] nawet bez podrasowania czarów;]

http://zapodaj.net/7abac83d52cf3.jpg.html
http://zapodaj.net/6b16a47f02da8.jpg.html
http://zapodaj.net/df9411497765c.jpg.html

PostNapisane: 31 sty 2016, o 13:35 

1. Nigdzie nie napisałem, że ta (PIERWSZA) wersja pliku jest ostateczna i zbalansowana.
2. Doczepiłeś się tej jednej ściany ognia, która jest problematycznym czarem, bo w normalnych okolicznościach jest używana tylko i wyłącznie z Luną. Zbuffowanie jej do użytecznego poziomu dla zwykłego bohatera sprawi, że Luna może mieć za mocne early game. Następny problem jest taki, że Luna może być szczurem z 5-6 lvl i czyścić mapę dla np. Craga.
3. Luna jest czasem grana jako main, ale to raczej wyjątek a nie reguła. Jeśli dobrze pamiętam, jakiś rusek nawet pojechał kiedyś yarzappa babką od sokolego :D

W załączniku poprawiona wersja pliku ze ścianą ognia przywróconą do standardowych wartości (więc zostaje użyteczna tylko dla Luny). Zmniejszyłem też bonus do obrażeń od magii ognia dla pola minowego.

Załączniki:
SpTraits.rar [7.88 KB]
Pobrane 118 razy

PostNapisane: 2 lut 2016, o 13:31 

Malekith napisał(a):
Jeśli dobrze pamiętam, jakiś rusek nawet pojechał kiedyś yarzappa babką od sokolego :D

Ukrainiec Neonandy, wzial babke od sokolego ze wzgledu na to, ze jest klerykiem (gralo sie random hero), a kleryk ma najwieksza szanse na dyplomacje. Templatem byla anarchia, co wszystko wyjasnia.

PostNapisane: 2 lut 2016, o 15:59 

Dobry ruch :D tego ukraińca. Nie wpadłbym na to chyba.

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1