Liga Heroes 3.

Forum Ligi Heroes 3.

Zaloguj   Zarejestruj FAQ    Szukaj
Teraz jest 23 paź 2017, o 07:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Wątek: Patch kolekcjonerski dla Heroes of Might and Magic 3
PostNapisane: 4 cze 2011, o 16:26 

Podczas rozmowy z Mariezem na temat mojego patcha 3.3 doszliśmy do wniosku, że fajnie by było "odświeżyć" tą, według wielu, najlepszą część cyklu.
Powstała idea stworzenia "patcha kolekcjonerskiego", który zawierałby wszystkie łatki, udogodnienia i bonusy, a nawet jeszcze więcej.

Patch zawierałby:
- Poprawki z ostatniego patcha (to samo co w Heroes Complete 4.0).
- Poprawki graficzne (w pełni rozbudowany conflux, kościej i ifryt na mapie przygód, czcionka, ikonka zjaw i upiorów itd.).
- DWA rodzaje poprawek lokalizacyjnych - Wersja Konserwatywna (gdzie dla przykładu Fortress to Cytadela, Tower to Forteca, a poprawione zostają wszystkie rzeczy związane z wyświetlaniem, ujednolicenie nazewnictwa itd.) i "Nowa"/"Klimatyczna"/"Innowacyjna" (gdzie dużo tekstu zostaje przetłumaczone ponownie). W obu wersjach występowałby rozszerzony opis czarów, umiejętności, specjalizacji itd. Tak by wszystko było zgodne z mechaniką gry.
- Minipatch balansujący armie startowe i bohaterów magii.
- Nowe dźwięki dla niektórych stworów.
- W pełni przetłumaczone kampanie Heroes Chronicles.
- Nowe-stare mapy, które jakimś cudem nie znalazły się w Złotej Edycji. (Być może dodane jakieś fajne mapki z krypty map, ale to już do dyskusji)
- Podmiana muzyki z gry z wersji 128kbs do 320kbs.
- Najnowszą wersję Heroes 3 HD.
- Łatkę muzyczną soundfix.
- Hamachi 1.0.1.5.
- Gameranger.
- Poprawiony plik Heroes33.exe.

Chyba nie zapomniałem o niczym.
Planowo wszystko znalazłoby się w jednym instalatorze *.exe (waga około 200-300 mb), pewne elementy byłyby opcjonalne (jak np. muzyka 320kbs). Teraz pytania do was:

Co myślicie o takim patchu? Czy czegoś tu brakuje, a może coś jest niepotrzebne? Czy instalator - jeden plik - to dobry pomysł, czy lepiej rozbić owego patcha na kilka mniejszych archiwów (tak jak do tej pory)?

Liczę na spory odzew :).
~hell

Wątek: Re: Patch kolekcjonerski dla Heroes of Might and Magic 3
PostNapisane: 5 cze 2011, o 10:04 

Dobra to ja odpowiem, bo watpie zeby kogos innego tutaj poruszyle ten temat.
Co rozumiesz przez wersjie kolekcjonerska? Czyli zrobienie czegos dla nielicznych? Ma to na celu zainstalowanie kolejnej wersji Hirkow na kompie w celu odpalenia jej "jeden raz", moze po to aby sprobowac przejsc kamapanie, zagrac pare mapek SP. Watpie zeby ktokolwiek gral MP w sieci na zmodyfikowanej wersji H3 gdzie jednostki maja inne staty niz w OH3 bez zmudnych i dlugich testow z najlepszymi graczami w lidze (a oni jezeli juz znajduja czas to po prostu graja w OH3 (orginalne H3 = SoD + pliki ligowe).
Bylo (jest) duzo takich pomyslow i wszystkie umieraly z reguly wczesniej niz pozniej. Najtrwalsza wersja jest w tym omencie WT ale tylko dzieki temu ze ruscy maja najbardziej aktywne spoleczentwo grajace w hirki. A WT oprocz zmian ingerujacych w rdzen OH3 (WoG-TE-TE light - WT) ma rowniez duzo innych ciekawych udogodnien typu chat, zaimplementowany wybor templi. Dodatkowo zmiany te sa mocno przemyslane i ewaluowaly przez liczne wersje H3 i WT. Watpie zebys mial na tyle doswiadczenia (tudziez cale spoleczenstwo JB) aby zrobic zmiany "na lepsze".
Nawet nie o to chodzi ze nie znasz MP H3 ale zeby takie zmiany robic potrzeba pare osob ktore sie na tym znaja i ktore kazda zmiane przetestuja "w walce".
Dla mnie jedyna sensowna nakladka jest polacznie HD z plikami ligowymi (w tym heroes33) + hamachi + GR. Kazda inna wersja moze byc dodatkiem.
Jak napisalem powinna byc to nakladka a nie ze wersja zawiera rowniez hirki. Nakladka jak H3 HD, ktora bedzie miala w zaleznosci od wersji od 3 MB do 10 MB maks a nie 300MB.
Ja mam na kompie wersji hirkow: H3 Complete, COmplete HD, GE (Gold Ed.=Zlota Ed), GE HD, WT, TE, WoG, WoG+Grove, H3 VCMI i chyba jeszcze jakies (nie wiem bo teraz jestem wyjechany i pisze z sluzbowego lapka), na ktorym mam tylko 9 wersji hirkow z czego gram na 2 (HD en i pl), ewentualnie przegladam savy jeszcze na WT.
Cos jeszcze chcialem napisac ale mam kaca i wylecialo mi z glowy.
Tak czy inaczej trzymam kciuki ale nie wiedze w tym zadnego sensu ani mozliwosci skutecznego zaimplementowania w polskiej spolecznosci H3.
Wersja H3 HD jest zajebista i "lekka" a niewielu graczy z tego korzysta.

Powodzenia.

EDIT:
Poszedlem po bronka i przypomnialo mi sie co jeszcze mialem napisac.
Watpie zeby rozpowszechnianie kompletnej wersji hirkow + heroes33.exe bylo legalne (nie dopisuje ze jeszcze z Hamem, GR i innymi dodatkami bo to juz chyba nie ma znaczenia). Kiedys byla taka wersja instalacyjna WoGa (H3woginst.exe; 345 MB) w jednym exeku SoD+WoG, ale szybko znikla z sieci.

PostNapisane: 5 cze 2011, o 16:42 

Nie "wersja kolekcjonerska", a "patch kolekcjonerski" ;).
Instalator zawierający mapy, kampanie Heroes Chronicles, poprawki z ostatniego patcha (a więc zgodnego z rozgrywkami ligowymi) i jeszcze więcej poprawek (błędy wyświetlenia itd.).
Oprócz tego, patch zawierałby dodatkowe OPCJONALNE rzeczy jak lokalizacja gry w dwóch wersjach, czy ten minipatch balansujący armie startowe.

Patch wymagałby posiadania własnej kopii Heroes 3. :)

PostNapisane: 5 cze 2011, o 21:34 
Administrator

Siema Hellu :)

Ja powiem, że może być to ciekawe. Graczy ligowych na pewno nie będzie interesowała jakość dzięków czy kampanie Chronicles ale wersja HD + balans ilości jednostek startowych jest jak najbardziej ok. Ważniejsza sprawa żeby poprawnie się to instalowało na każdej wersji h3 - co może być kłopotliwe.

PostNapisane: 9 cze 2011, o 15:09 

ja bym chciał posłuchać muzyki z h3 w lepszej jakości i zobaczyć jaka jest różnica, bo rozumiem że mam 128kbps tu? (jestem tego prawie pewny ale nie mogę tego sprawdzić bo foobar nie ma oznaczenia:P) masz to gdzieś może wrzucone hellburn?

Jedną rzecz co mogę z całkowitą pewnością powiedzieć to, że znacznej większości graczy z lig nie obchodzi za bardzo wygląd, muzyka i nazewnictwo. wielu gra bez dźwięku, przez pewien okres wielu posiadało na angielskim h3 nazwy po polsku jednostek z krzaczkami i na odwrót...

PostNapisane: 18 cze 2011, o 08:39 

Moses :)

Nie wierzę, że nawet "ligowcy" czasami nie lubią sobie usiąść i pograć na spokoju ;). W każdym razie... Chcemy aby patch trafił do szerokiego grona odbiorców, każdy będzie mógł tam znaleźć coś dla siebie. Patch będzie raczej tworzony tylko pod ZE (z racji elementów, które poprawia).

Pentacz:
Muzyką zajmuje się Mariez, on też będzie kompilować instalator, ja zajmuję się plikami graficznymi, tekstami itp.

PostNapisane: 19 maja 2016, o 07:57 

DWA rodzaje poprawek lokalizacyjnych - Wersja Konserwatywna (gdzie dla przykładu Fortress to Cytadela, Tower to Forteca, a poprawione zostają wszystkie rzeczy związane z wyświetlaniem, ujednolicenie nazewnictwa itd.) i "Nowa"/"Klimatyczna"/"Innowacyjna" (gdzie dużo tekstu zostaje przetłumaczone ponownie). W obu wersjach występowałby rozszerzony opis czarów, umiejętności, specjalizacji itd. Tak by wszystko było zgodne z mechaniką gry.????

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1