Liga Heroes 3.

Forum Ligi Heroes 3.

Zaloguj   Zarejestruj FAQ    Szukaj
Teraz jest 17 paź 2017, o 21:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Wątek: Etap 5 - finał
PostNapisane: 26 lis 2012, o 18:24 

Etap 5 - finał trwa do 16.12.2012.

Dla przypomnienia:
Wszystkie gry są rozgrywane są na mapie random balance PC2 L 130%, bez podziemii, bez wody, potwory silni - strong, czas kolejki 8 min.
Gramy do jednej wygranej.
W każdej grze każdy gracz gra innym zamkiem, wybranego zamku w poprzednich grach nie można już wybrać. 40 graczy zagra 4 zamkami, 16 graczy zagra 5 zamkami, 8 graczy zagra 6 zamkami i tylko 4 najlepszych graczy zagra wszystkimi 8 zamkami (No Necro – zamku necro nie można wybrać; zamku losowego nie można wybrać).

Gracz koloru czerwonego pierwszy wybiera zamek (nie wolno brać losowego zamku) i bohatera, następnie gracz koloru niebieskiego wybiera zamek (nie wolno brać losowego zamku) i bohatera – może taki sam zamek.

Od 3 etapu kolory: zwycięzca grupy wybiera kolor; jeżeli obaj gracze wyszli na pierwszym miejscu z grupy lub obaj wyszli na drugim miejscu z grupy, kolor wybiera gracz, który jest wyżej w Rankingu Truniejów WoH.

Walka o 3 miejsce:
Razer (Tower) vs Zwei (Dung), wybór koloru

Finał:
Szeryf (Ramp) vs Tiamath (Inferno), wybór koloru

Tutaj składamy raporty z rozegranych gier.

Wątek: Re: Etap 5 - finał
PostNapisane: 7 gru 2012, o 01:23 

Tiamath (blue, Inferno, Octavia, Mulich) def Szeryf (red, Rampart, Ivor, Ivor) 135??

Wykorzystaliśmy wszystkie restarty.
Start na ostatecznej mapie trochę w plecy bo musiałem spompować się z kasy żeby trafić maina.
Jako 8 przyszedł Mulich. Postawiłem gildie magów i rozpuściłem scoutów. Szybko okazało się że nie mam banków, ale za to w startowej strefie jest 6 młynów (dobrze położonych logistycznie) oraz w miarę kasy i zasobów na ziemi. W 2 dniu zająłem drugie inferno i postawiłem tawernę z myślą o DB w 1 tygu. Plan przed grą zakładał postawienie 1-6+ cyta/zamek i DB demony+pity. W 4 dniu przebiłem się przez teleport obok zamku do strefy małego nekro (25 pegazów i 75 lizaków). Przez złe oszacowanie siły lizaków i chęć oszczędzenia gogów/impów, straciłem efryta i 3 demony oraz trochę mięsa. Żeby mnie dobić Mulichowi jako kolejny skill weszła balista. Szczęśliwie okaząło się że strefa nekro ma do zaoferowania ładne arty +4a, +4d, fiolka krwi z grobowca (ma się tego skila :D ) oraz zasoby/kasę niezbędne do postawienia DB. Szczęśliwie Mulich nie robił więcej scen i w następnych slotach wpadło mu powietrze+speed, łucznictwo i offens. Pierwszy tyg zakończyłem 1-6 + cyta i demon+pit w drugim zamku. W 121 naszykowalem się do obicia dwóch puszek i otworzenia dojścia do dużego nekro. Od momentu jak dostałem fiolkę i ustabilizowałem dochód wiedziałem że trzeba odwlekać konfrontację.
W 123 otworzyłem duże nekro a w 124 zlokalizowałem Szeryfa który już się tam panoszył. Przeoczenie uzupełnienia many w 1 tygu dało szansę Szeryfowi na panoszenie się w nekro. Wróciłem do swojej głównej strefy i postanowiłem otworzyć duże nekro od strony mojego towera jak również zakładalem zdobycie zasobów na powiększenie DB. Niestety wyniszczająca finansowo wojna zwiadowców i sanktuarium kontrolowane przez Szeryfa zmusiło mnie do porzucenia rozbudowy DB i nastawienia się na wykup w 131. Od 122 jechałem z upg pitami i przerabiałem all na demony. W 133 zablokowałem Szeryfowi drogę i przygotowałem się do permanentnego przejęcia kontroli w nekro. Zmusilo mnie to do pozostawienia w scoutach 6 efrów. Ponieważ Szeryf nie widział zablokowanej drogi (postawił brzydal całun ciemności parę tur wcześniej) oraz widział moje zakusy na nekro w 134 zaatakował. Właściwie do FB podszedłem bez większych obaw ponieważ w toku gry wyszło że Szeryf jedzie bez DB a do tego dzięki scoutowi z piorunem wyeliminowałem mu 12-14 elfów.

W FB miałem 1xefryt, 1xdemon, 1xdemon, 1xdemon, 100 demonów, 16 pitow, 1xefryt + balista.
Do tego exp offa, powietrza +speed i piorun, exp archery, exp balisty i exp dowodzenia.
Szeryf uzbierał coś koło 24-30 elfów, 150 centów, 18 pegazów, 10 rogów i grupę harpii +2x 1 cent.
Staty porównywalne w granicach 10 10 5 5 i po około 50 many.
Troszkę obawiałem się o to czy nie ma oślepienia bo móglby mnie nim ładnie szachować.
Początek bitwy to bunkrowanie się po swoich stronach pola bitwy i redukcji elfow i pojedynczych centów/demonów/efrów.
Gdy okazało się że moja balista może boleć, Szeryf przygotował się do skoku na balistę na co ja odpowiedziałem osłonięciem mojej kochanej maszynki.
Wystawiłem do przodu 100 demonów na co Szeryf odpowiedział zmasowanym atakiem. Niestety 100 demonów to inna kategoria wagowa niż 150 centów. Jedno dotknięcie i praktycznie nie było rogów, drugie dotknięcie i centy zostały zredukowane do niegroźnych rozmiarów.
Ostatecznie bitwa wygrana w cuglach z zapasem 13-16 pitów i około 50 demonów.
Do tego wszystkiego dochodziło 6 efrytów na scoutach i 6 pitów w zamku.
To chyba tyle.
Dzięki za grę.

PostNapisane: 10 gru 2012, o 12:15 

Zwei (red, lochy, Shakti)- Razer (blue, forteca, Tazar) 1:0

Wykorzystaliśmy wszystkie resy. Start tragiczny, jeden slot trogli u Shaktiego oraz babka od harpii w karczmie :/, 2-gi zamek bardzo daleko. Mapka bardzo ładna i tylko dlatego nie poddałem gry. Udało się w 1-szym tyg. postawić 1-6+ zamek. W 2-gim tyg. zdobyłem 3-ci zamek i zacząłem DB 1-4+ cytka. Razer do tego czasu nie miał DB. W 135 pokonał guarda przy teleporcie do mnie od strony pustyni, ale po mojej stronie była watacha up wampirów i nie atakował ich. W 3-cim tyg. zdobyłem 4-ty zamek i zrobiłem 2 gryfiarnie i nagarnie co pozwoliło mi na postawienie kapitolu i ratusza w bocznym oraz dostawienie w nim mantykor. w 141 pełny wykup i przejmuje zamek w dużym nekro. Shakti tragicznie mi się rozwijał mistrz taktyka, atak, mądrość, ogień, zaawansowane znajdowanie drogi, podstawowe łucznictwo i ziemia. Postanowiłem spróbować wykorzystać mądrość i ogień i postawiłem w małym nekro 4 gildie co dało mi berseka :D. W 144 Razer poddał grę. Ogólnie to miałem dużo szczęścia bo mi się ładna mapka trafiła i wiedziałem, że tak szybko Razer do mnie nie wbije, ale ten start... tragiczny. Dzięki za grę :)

PostNapisane: 10 gru 2012, o 14:25 

Potwierdzam zapisywaliśmy dwa razy i niestety na kolejne wczytanie nie miałem już czasu i musiałem poddac jednak myślę że Zwei itak by spokojnie to wygrał. Ogólnie gra jakoś szła, Tazar świetnie się rozwijał ale wszystko do momentu, gdy na środku nic nie znalazłem i jak wracałem do siebie pustynią morale na upowane krówki zjadły mi większośc nag :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: gg

PostNapisane: 10 gru 2012, o 16:34 

gratki dla całej 4-ki! :)

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1